Здорова альтернатива: чим можна замінити шкідливі блюда

78

Якщо ви вирішили схуднути або просто перейти на правильне харчування, то починати потрібно зі зміни ваших харчових звичок.

Кожному з нас іноді хочеться чогось “шкідливого”. Найчастіше до цієї категорії відноситься фастфуд, солодке або снеки. Вже ні для кого не секрет, що 20% щоденного раціону можна віддавати саме на такі продукти, що не понесе за собою ніяких наслідків для вашої фігури за умови дотримання загального енергетичного балансу.

Проте, якщо ви все ще переживаєте з приводу споживання таких продуктів, можемо запропонувати вам відмінну альтернативу, яка не поступається за смаком, і при їх споживанні вас не замучить совість.

Чіпси і сухарики

Основна шкода таких продуктів в транс-жирах. Жирні кислоти або транс-жири утворюються, коли виробники перетворюють рідкі масла в тверді жири, додаючи в структуру атоми вуглецю. Саме такий процес додає до складу мудре слово “гідрогенізована”. Заміною цим улюбленим багатьма снекам можуть стати ті ж чіпси в більш “здоровому” вигляді. Наприклад, рисові НЕ обсмажені. Сюди не відносяться рисові та кукурудзяні чіпси в тому ж маслі. Також непоганим варіантом стане тонкий лаваш, підсмажений в духовці з травами і оливковою олією.

З сухариків віддайте перевагу самостійно підсушеним в духовці.

Гамбургери і картопля фрі Домашні бургери можуть бути не тільки смачною, але і поживною корисним стравою. Основні правила: соус робимо з йогурту, більше овочів і салату, м’ясо запікаємо. Не менш ситний і смачний варіант – домашня шаурма з тонкого лаваша і тушкованого м’яса. Такі бутерброди можуть стати чудовою альтернативою обіду з гарніру і м’яса. Що стосується картоплі фрі, то найкращим варіантом тут буде запечена картопля в мундирах.