Вчені визначили найбільш «нещасний» вік

4

Нове економічне дослідження професора Дартмутського коледжу американського та англійського економіста Девіда Бланчфлауєра охоплює дані з 132 країн. Автор роботи намагався відстежити взаємозв’зв’язок між добробутом і віком.

У результаті з’єднання ясувалося, що незалежно від середнього рівня доходу і терміну життя в країні траєкторія “кривий щастя” практично у всіх країнах майже однакова. Бланчфлауєр зобразив щастя учасників дослідження у вигляді U-подібної кривої, в якій найнижча точка відповідає самому нещасному віком.

У результаті з’єднання ясувалося, що в 37 розвинених країнах, в числі яких держави Євросоюзу, США, Канада, Австралія, Швейцарія, Норвегія і Японія, пік “нещасного віку” в середньому припадає на 47,2 року.

У роботі розглядалися також 95 країн, серед яких Росія, Китай, Бразилія, Ізраїль і Південна Корея. У них “нещасний вік” наступає трохи пізніше – у 48,2 року.

Дослідження особливо актуально у світлі того, що в суспільстві зростає розуміння важливості охорони психічного здоров’я, особливо після фінансової кризи і в умовах зростання глобалізації.

“Велика рецесія знизила стійкість спільнот, що залишилися після глобалізації, що особливо ускладнює становище жителів уразливих країн, що переживають кризу середнього віку з обмеженими ресурсами. Їм важче витримати цей шок”, – резюмував Бланчфлауєр.