В Україну йдуть морози: як відновити організм на холодну погоду

5

В Україну йдуть морози, найближчої вночі очікується до -6 градусів, і протягом тижня температура повітря поступово знижуватиметься, а значить, настав час зміцнювати свій імунітет і готувати організм до зимових холодів. У цей період варто зайнятися своїм раціоном як можна ретельніше. Організм потребує вітамінів і корисних мікроелементів.

В осінньо-зимовий період наш організм найбільш вразливий перед вірусними захворюваннями, які можуть призвести до серйозних ускладнень. Щоб цього не допустити, варто включати в раціон більше продуктів, у складі яких багато вітамінів і корисних речовин. Плоди інжиру корисні, як в свіжому, так і сушеному вигляді. Смороду мают зігріваючу і витягує ефектом, тому є хорошим засобом в боротьбі з застудою і грипом, а також захищають легені і бронхи від запалень. З’єднання їдайте по кілька ложечок варення з інжиру кожен день, і ваш імунітет буде надійно захищений.

Також в холодну погоду варто зігріватися смачними і корисними напоями. У звичайний чорний чай додайте часточку лимона, трохи імбиру і зірочку бадьяна. Завдяки цим інгредієнтів ваш організм не тільки швидше адаптується до морозну погоду, але і отримає надійний захист. Спеція бадьян допоможе очистити верхні дихальні шляхи, тім самим позбавивши вас від кашлю і задишки.

Зазначимо, що при різкому похолоданні змінюється зміст кисню в повітрі — він стає більш розрідженим. На це першим ділом реагує наша кровоносна система: кровотік сповільнюється, підвищується у в’язкість крові.

Найгірше на температурні коливання реагують сердечники — ті, хто страждає ішемічною хворобою серця, стенокардією. У них можуть з’єднання явитися ознаки серцевої недостатності, задишка, напади загрудинний болів, особливо при виході на мороз з теплого приміщення.

Вийшовши на вулицю, коли дме пронизливий вітер, не робіть відразу глибокий вдих. Різкий потік холодного повітря може викликати рефлекторний спазм бронхів навіть у здорових людей. Вдих робіть тільки носом (проходячи по носоглотці, повітря встигне зігрітися), а видих — ротом.

Також не слід одягатися занадто жарко. Якщо ви користуєтеся метро, слід розстібати верхній одяг у вагоні, а на вулиці, навпроти, треба закривати горло шарфом і обов’язково ходити в шапці, захищаючи вухан від вітру.

Вдома і на роботі приміщення необхідно частіше провітрювати — короткочасно відкривати вікно навстіж. Особливо важливо відходити до сну в добре провітреному приміщенні. З початком опалювального сезону батареї в наших будинках створюють несприятливий для слизових оболонок органів дихання мікроклімат: дуже жінці повітря змушує клітини слизової оболонки верхніх дихальних шляхів інтенсивно виробляти вологу, виснажуючи їх ресурси і знижуючи опірність інфекції.