В Україні масово закривають школи на карантин через спалахів грипу та ГРВІ

3

У різних регіонах України починають закривати навчальні заклади на карантин через масових спалахів грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій.

На сьогодні офіційно відомо про 12-ти випадках смерті від ускладнень захворювання з початку епідемічного сезону, тобто з 30 вересня 2019 року по 19 січня 2020 року.

Наводимо список областей, де тимчасово припин навчальний процес:

Одеська область
З 28 січня всі школи області закривають на карантин. Навчальний процес припиняється на 2 тижню. Як повідомили на засіданні комісії ТЕБ, у регіоні зафіксовано перевищення епідемічного порогу.

Дошкільні заклади будуть закриватися лише в разі, якщо кількість хворих буде перевищувати 20% дітей. Закриття дитячих садків принесе безліч незручностей для батьків, тому в садах посилюються заходи профілактики. Також буде проводитись суворий контроль за самопочуттям вихованців.

Запорізька область
У Бердянську на карантин до кінця січня акрыли всі школи та дитячі садки міста. Через зростання захворюваності на ГРВІ також припинена робота деяких дитячих закладів Запоріжжя та регіону.

Як повідомили у обласної лабораторному центрі, припинена робота 51 класу в 27 школах області, з яких 23 навчальних заклади Запоріжжя, а також школи Василівського, Вільнянського, Запорізького та Чернігівського районів.

Також закриті на карантин ще чотири школи, а саме Тимошевська, Молочанськ, Новоалексеевская і Владивская.

Волинська область
В області закрили на карантин 5 шкіл, в яких захворіло понад 20% учнів. Навчання припин у двох школах Камінь-Каширського району, а також навчальні заклади у Горохівському, Луцькому та Маневицькому районах.

Як зазначили у Волинському обласної лабораторному центрі, інтенсивний показник захворюваності в регіоні знаходиться на передепідемічний рівні.

Луганська область
З 28 січня по 3 лютого на карантин відправили учнів усіх шкіл міста Сєвєродонецька. За даними місцевої міськради, рішення прийнято у зв’язку з великою динамікою зростання, з метою стримування зростання захворюваності на грип та ГРВІ, недопущення епідемічних ускладнень захворюваності серед учнів та працівників закладів освіти.

Сумська область
У Сумах оголошено карантин у 19-ти класах дев’ять п’яти шкіл. Як повідомили у обласної лабараторном центрі, заняття припинених у 4 класах ЗОШ №22, ЗОШ №15 – 3 клас, ЗОШ № 20 – 3 клас, ССШ №3 – 2 класу, НВК №11 – 2 класу, ЗОШ №19 – 2 класу, ССШ №2 – 1 клас, ССШ №7 – 1 клас, ЗОШ №23 – 1 клас.

У даному місті зафіксований грип А-1 пандемик, у зв’язку з чим, рішення про карантин у школі або класі приймає директор навчального закладу.

Житомирська область
У Житомирі спостерігається різке збільшення кількості хворих на грип та ГРВІ. На сьогодні у школах через хворобу відсутні 3,8 тисячі учнів і їх кількість щодня збільшуються.

У зв’язку з поширенням захворювань, на засіданні комісії з ТЕБ та НС було прийнято рішення про закриття на карантин всіх шкіл міста з 27 січня по 5 лютого включно. Освітній процес припинений і у позашкільних закладах. Це стосується і гуртків, музичних і художніх школах, практично обмеження всіх заходів, щоб зупинити поширення ГРВІ та грипу.

Вінницька область
У школах Хмельницького, Жмеринського, Тиврівського, Тульчинського та Могилів-Подільського районів оголосили карантин. Як повідомляє Департамент охорони здоров’я обласної, протягом тижня за медичною допомогою з приводу ГРВІ звернулося 7114 осіб, серед хворих 3937 (55,3%) дітей. Були госпіталізовані 329 осіб у т. Ч. 220 дітей. Летальних випадків не зареєстровано.

Рівненська область
З-за стрімкого зростання захворювання на грип та ГРВІ в Радивилівському, Зарічненському, Костопільському районах та Острозі введені заходи, передбачені на період епідемії.

За даними обласного лабораторного центру, припин навчання у 39 загальноосвітніх навчальних закладах області (31 у Костопільському, 3 – Радивилівському, 1 – Зарічненському, 1 – Корецькому районах, 3 – в місті Острог) та 2 дитячих дошкільних установах (Корецький район).

Миколаївська область
З-за поширення вірусних захворювань, у Миколаєві, на карантин закрили дві школи. Освітній процес призупинено в школі № 1 ім. Олега Ольжича. Там відсутні понад 21% учнів.

Також оголошено карантин у школі № 24, де 33% вихованців не відвідують заняття.
КПвУ