В Україні хворих лікуватимуть по телевізору: деталі нововведення

4

В Україні формується мережа телемедицини, завдяки якій пацієнти навіть у найвіддаленішому селі зможуть отримати консультацію лікаря. Однак поки впровадження телеконсультацій майбутнього досі знаходиться на довгій стадії розробки.

Про це розказала міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька в інтерв’ю “ВВС News Україна”. Вона підкреслила, що в деяких лікарнях медики вже консультують пацієнтів онлайн, альо це не телемедицина в справжньому розумінні цього процесу.

“У цьому напрямку найбільше зусиль доклала Одеська область. Зараз це більше працює у віддалених амбулаторіях, де сімейний лікар потребує допомоги і порад колег”, — сказала чиновник.

Вона зазначила, що звернення пацієнтів до лікарів за допомогою телемедицини стані наступним кроком.

І хоча в Україні є медичні установи, де вже надають консультації на відстані, це, за словами міністра, ще не можна назвати телемедициной.

“Ми повинні думати, як всі розвинути і поставити на прозору схему. На сьогодні телемедицина — це насамперед питання завершення вже розпочатих програм, закупівлі та налаштування техніки. Щоб ті, що в сільських регіонах вже закупили, запустили в роботу”, — підсумувала Скалецька.