В Україні епідемія вірусної пневмонії, названі головні симптоми

4

У Тернополі зафіксовано спалах вірусної пневмонії, якій заразилося вже понад 50 осіб

З кінця 2019 року в лікарні Тернополя почали надходити пацієнти з вірусною пневмонією. Лікарі виявили однаковий перебіг хвороби більш ніж у 50 осіб, повідомляє ТСН. На даний момент п’ять чоловік знаходиться в реанімації у важкому стані, троє жителів Тернополя померло від наслідків пневмонії.

Як розповіла журналістам лікар Тернопільської лікарні Алла Пастернак, проблема в тому, що багато хворі не зверталися до лікаря під час свят, а лікувалися самостійно – пили жарознижуючі препарати. Через кілька днів, а то і тижнів самолікування вони все ж звертаються до лікаря, але вже є серйозні ускладнення. За словами лікаря, один з пацієнтів, який зараз перебуває в реанімації, лікувався вдома цілий місяць. Зараз у нього пневмонія в дуже важкій формі.

«Кров надходить з киснем в легені. Вони не можуть забрати відповідну кількість кисню, яка необхідна для організму. Від цього починає страждати мозок, серце», – розповіла подробиці перебігу хвороби Пастернак.

Медики попереджають, що за допомогою потрібно звертатися при перших симптомах, а не чекати, поки почне наростати задишка, з’єднання являється висока температура, сухий кашель. Як відомо, пневмонія виявляється за допомогою рентгена. Тому, якщо на третій день перебігу хвороби вам не стає краще, призначається рентген.

У Тернопільській лікарні підкреслили, що хвороба, з якою вони зіткнулися, дуже агресивна. Легкі «згоряють» за лічені дні. В одного з пацієнтів, який помер у лікарні, на п’ятий день хвороби залишилося тільки 20% легенів. Лікарі відзначають, що нинішній спалах пневмонії схожа на сезон пандемічного грипу, який прийшов в Україну 10 років тому. Тоді від вірусу померло близько 400 осіб.

Зазначимо, симптоми вірусної пневмонії часто схожі з симптомами ГРВІ або грипу та включають лихоманку, кашель, нежить, і системні прояви (напр. міалгію, головний біль, озноб, задишку). Можливі також симптоми загальної інтоксикації організму — нудота, блювання, діарея.

За словами лікарів, хвороба починається з гарячки і кашлю, а також температури, яка не збивається. Пізніше починає наростати задишка, висока температура, сухий кашель або навіть кашель з прожилками крові.

У 2020 році також можуть бути проблеми з вірусними захворюваннями. У зоні ризику, як не дивно, молоді люди у віці 25-49 років.