Три незначних симптому, з якими необхідно терміново звернути до лікаря

6

Як показує практика, багато пацієнти схильні не звертати уваги навіть на такі серйозні симптоми, як постійний біль.

Неполадки в організмі можуть довгий час не кидатися в очі. Багато людей не звертають уваги навіть на серйозні сигнали свого організму. Є три симптоми, які найчастіше залишаються без уваги, але при цьому вони нерідко свідчать про небезпечні станах чи захворюваннях.

Один з таких симптомів – різка зміна ваги. Якщо ви раптово почали худнути або, навпаки, набрати кілограми, хоча ваш спосіб життя не змінився, це привід для тривоги. Безпричинна зміна ваги може бути ознакою онкологічного захворювання, цукрового діабету, ендокринних порушень, виразки шлунка і багатьох інших хвороб.

Якщо ви помітили, що стали занадто емоційні, часто змінюється настрій або дратує буквально все, це теж привід відвідати лікаря. Перепади настрою, сильна дратівливість, напади агресії або печалі можуть говорити про порушення з боку гормональної системи. Тому варто звернути до лікаря, щоб він призначив потрібні обстеження.

Ще один симптом, на який часто не звертають уваги – занепад сил. Багато людей відзначають «сезонну» стомлюваність — вона зазвичай виникає пізньої осені та ранньою весною. Зазвичай така «сезонна» втома говорити про нестачу вітамінів, а також є реакцією організму на зміну погодніх умов.

Але нерідко втома і слабкість переслідують постійно. Одна з основних причин цього – дефіцит заліза. Але причин може бути дуже багато – від простих і до серйозних хвороб.