Топ-4 найпопулярніших міфів про хліб

626

Фахівці розвіяли Топ-4 найпопулярніших міфів про хліб, яким не варто вірити. За словами експертів, останнім часом люди все частіше ставлять під сумнів користь цього колись дуже популярного продукту. Аргументи на користь відмови від хліба бувають найрізноманітнішими. Одні заявляють, що даний продукт веде до набору зайвої маси, інші вважають, що він порушує травлення, інші знаходять інші причини.

Найбільш популярні міфи про хліб розвіяли фахівці.

Міф № 1: від хліба можна погладшати

В реальності від хліба неможливо набрати зайву вагу. У невеликих кількостях і при збалансованому харчуванні цей продукт можна їсти без остраху погладшати. Єдине, що не слід робити, так це вживати велику кількість білого хліба з борошна вищого сорту. Справа в тому, що в процесі обробки цей продукт втрачає величезну кількість мінералів, вітамінів і клітковини.

Міф № 2: хліб без глютену корисніший За словами фахівців, відсутність глютену не гарантує здоров’я. У продукті може не бути клейковини, проте в ньому може бути присутньо багато цукру й інших не дуже корисних інгредієнтів. Замінити хліб без глютену може випічка з рисової або гречаної муки, а також з льону, насіння кіноа або Чіа.

Міф № 3: чорний хліб корисніший за білий В ході останніх наукових досліджень вдалося довести, що це не так. Деякі сорти чорного хліба, випеченого з борошна грубого помелу, іноді містять більше цукру, ніж світлі хліба. Недобросовісні виробники для більш темного відтінку можуть додавати патоку або карамель, тому слід уважно вивчати склад продукту.

Міф № 4: хліб провокує газоутворення Це не зовсім так. Справа в тому, що причини метеоризму можуть бути самими різними. Втім, у деяких людей такі симптоми дійсно викликає саме хліб. Здуття кишечника може виникати в окремих випадках, але виною тому є ензими і поліпшувачі борошна.