Спростовані найпопулярніші міфи про шкоду мікрохвильових печей

4

Незважаючи на те, що мікрохвильова піч використовується людьми вже багато десятиліть і її можна зустріти на кухні майже у кожної господині, спірних тверджень про її шкоду для здоров’я людини все ще багато. Ірина Добровольська, доктор фізико-математичних наук, спростувала найпопулярніші міфи щодо СВЧ-печей.

Патент на мікрохвильову піч інженер і винахідник із США Персі Спенсер отримав в жовтні 1945 року. Спочатку її застосовували військові для розморожування продуктів, а саме пристрій було великого розміру і важким. У другій половині минулого століття японський виробник Sharp почав серійно випускати мікрохвильові печі компактного розміру для використання в побуті. З тих пір суперечки між вченими і користувачами з приводу шкоди СВЧ-печей для здоров’я людини практично не припиняються. Фізик каже Ірина Добровольська, що більша частина заяв – міфи, які легко спростувати.

Наприклад, багато хто вважає, що мікрохвильова піч вбиває живі клітини продуктів. Однак їжа не має таких апріорі, а поживні речовини абсолютно не піддаються короткочасного мікрохвильового впливу. Другий, спростований фізиком міф стосується радіації і зміни їжі мікрохвильовкою на молекулярному рівні. Однак для того, щоб зруйнувати зв’язок між молекулами в побутового пристрою просто недостатньо потужності. Також існує думка про шкоду НВЧ-випромінювання безпосередньо на організм людини. Це твердження спірне, так як піч, як і будь-який інший апарат з електромагнітним випромінюванням, може відбиватися на людину, альо захист мікрохвильовки і невелика тривалість впливу, зводять негативний вплив до безпечного мінімуму.

Розвіяла фізик і «дивний» міф про те, що будь-яке поміщене в мікрохвильову піч тварина, має луснути. Експериментувати з домашніми улюбленцями експерт не рекомендує, але на прикладі живої риби можна побачити, що крім нагрівання з нею більше нічого статися не може.