Що відбувається з тілом людини, яка п’є є каву натщесерце

3

Почати ранок з чашки ароматної кави – що може бути краще? Адже він миттєво заряджає тіло енергією і до того ж сприяє у справі спалювання жиру. Можливо, тому він так багато років залишається найпопулярнішим. Проте, про його негативний вплив на організм, у разі вживання натщесерце, ходить багато чуток. Розібратися в них допоможе Joinfo.

Якщо після ранкової чашечки кави ви відчуваєте почуття тривоги, напади паніки і прискореного серцебиття, вам напевно буде цікаво дізнатися і про інших неприємних побічних ефектах підбадьорливого напою.

Можливі проблеми з травленням
Численні дослідження підтверджують той факт, що якщо вживати каву натщесерце можуть розвинутися численні проблеми з органами травлення. Найчастіше вони супроводжуються болями в шлунку, печією і нудотою. Згодом регулярне включення підбадьорливого напою в ранкове меню може викликати виразку шлунка і/або 12-палої кишки, гастроезофагеальний рефлюкс і навіть синдром роздратованого кишечника.

Однак варто помітити, що дані симптоми характерні не для всіх любителів напою, що бадьорить. Тому необхідно пильно спостерігати за реакцією свого організму після кожної випитої його чашечки натщесерце. І не забувайте, що спеціалісти-гастроентерологи рекомендують випивати не більше 2 чашок кави в день.

Підвищення рівня кортизолу в крові
Ще одним аргументом, який повинен переконати кожної людини відмовитися від ранкового вживання кави натщесерце – його здатність підвищувати рівень так званого гормону стресу кортизолу в крові.

Він виробляється наднирковими і допомагає регулювати обмін речовин, артеріальний тиск і рівень цукру в крові. Однак занадто високі його показники можуть призвести до певних проблем зі здоров ям, такими як гіпертонічна хвороба, цукровий діабет 2 типу та різноманітні захворювання серцево-судинної системи

Інші можливі проблеми від вживання кави натщесерце
Надмірне вживання кави може викликати різні побічні ефекти, такі як головний біль, мігрень, тривожність, прискорене серцебиття і напади паніки. Крім цього, підбадьорливий напій призводить, як це не парадоксально, до зневоднення організму і судоми в м язах. Також він впливає на сон, особливо якщо вживається ввечері незадовго до нічного відпочинку.

Мова зовсім не йде про ті, щоб ви повністю відмовилися від улюбленого напою. Просто не слід перевищувати дозу, рекомендовану лікарями, а саме дві чашки кави на добу. Але ще більш кращим варіантом буде – першу з них спожити через 2-3 години після сніданку.
Крім цього корисно розводити підбадьорливий напій молоком або вершками, щоб знизити його шкідливий вплив на слизову оболонку шлунку і кишечника. Якщо ж ви вирішили повністю відмовитися від кави, то з легкістю знайдете йому альтернативу. Це можуть бути фруктові та овочеві соки, трав’яні яні чаї і протеїнові коктейлі. Всі вони також забезпечують заряд бадьорості на весь день.

До теперішнього часу вчені умі так остаточно і не визначилися – кава корисний напій чи ні. Альо дослідження на цю тему тривають і донині. І відповідно до одного з останніх, навіть одне милування бадьорить напоєм надає благотворний вплив на головний мозок.