Шість ліків, небезпечних для літніх людей

5

Як заявив провідний терапевт і лікар швидкої допомоги з Сан-Франциско Пет Салбер, особливу небезпеку для літніх людей є ліки, які потім погано виводяться з нирок.

У США з-за неправильного застосування лікарських препаратів щорічно вмирають близько 1,5 млн людей, більшість з яких — літні.

Існує шість видів небезпечних для них ліків, серед яких — препарати від цукрового діабету з тривалим періодом напіввиведення.

Лікар радить обережно ставитися до прийому антихолінергічних засобів, які можуть призвести до запорів та затримці сечовипускання. При цьому у літніх людей спостерігаються і когнітивні порушення.

Антихолінергічні препарати (холінолітики, гангліоблокатори, холіноблокатори, міорелаксанти) – лікарські препарати, які блокують рецептори і ацетилхолін.

Також, на думку Салбера, небезпека для літніх людей представляють міорелаксанти, призначені для зниження тонусу скелетної мускулатури. Вони можуть викликати нудоту, запаморочення, запор або пронос.

Для людей у віці небажаним є прийом мінеральної олії, зазначив лікар. Справа в тому, що в ньому міститься аспірин, підвищує ризик розвитку пневмонії.

Медик радить проявляти обережність з бензодіазепінами, так як вони провокують когнітивні порушення.