Серцевий напад у жінок: 8 симптомів, які важливо знаті

8

Жіноча біологія може створювати унікальні фактори ризику серцевого нападу, яких немає у чоловіків, і симптоми серцевого нападу розрізняються між статями. Жінки частіше мають «тихий» серцевий напад або ж він проявляється у них в незвичайних симптомах, пише портал MedikForum.

Серцевий напад – це небезпечне для життя подія, викликана порушенням кровотоку в міокарді. Знання жіночих симптомів серцевого нападу може допомогти людині швидше звернути за медичною допомогою, що може врятувати їм життя.

Симптоми серцевого нападу у жінок. Дослідження показують, що жінки можуть відчувати симптоми серцевого нападу протягом декількох тижнів, що передують самому новини. Симптоми можуть бути постійними або епізодичними, проявляючись і знову зникаючи.

Біль у грудях. Найбільш поширеним симптомом серцевого нападу у чоловіків і жінок є біль у грудях. Таку біль, зокрема, характеризують почуття сорому, тиску, стиснення. У тієї ж годину деякі жінки можуть відчувати серцевий напад без больових відчуттів в грудях.

Близько 30% жінок, які пережили серцевий напад, за кілька тижнів до нього відчувають дискомфорт у грудях.

Занадто сильна або незвичайна втома. Така втома може з’єднання являтися за кілька тижнів серцевого нападу. При цьому занепад сил можуть викликати навіть найпростіші дії, які не вимагають великих зусиль.

Слабкість. Почуття слабкості чи хиткості є поширеним симптомом серцевого нападу у жінок.
Таку слабкість додатково можуть супроводжувати:

    тремтіння,тривожність,запаморочення,непритомність.

Задишка. Задишка або важке дихання, яке виникає поза зв’язку з фізичними зусиллями, – ще один можливий знак проблем з серцем. Особливо якщо вони супроводжуються втомою або болем у грудях.

Пітливість. Надмірне потовиділення без причини разом з відчуттям холоду теж входити до числа поширених симптомів серцевого нападу у жінок.

Біль у верхній частині тіла. Така біль у випадку серцевого нападу у жінок зачіпає

    шию,щелепу,верхню частину spini або будь-яку руку.

Біль може початися в одній області і поступово поширитися на інші, або ж вона може початися раптово.

Порушення сну. Майже половина жінок з серцевим нападом починають страждати від проблем зі сном за кілька тижнів до події. Ці порушення сну можуть включати в себе:

    труднощі з засипанням,незвичайне неспання вночі,відчуття втоми, незважаючи на достатню годину сну.

Проблеми з шлунком. Деякі жінки можуть відчувати біль або тиск в шлунку перед серцевим нападом. Крім того, можуть спостерігатися розлад шлунка, нудота і блювота.

Серцевий напад постменопаузи. Ризик цього серцевого нападу збільшується із-за падіння рівня естрогену в організмі жінок після менопаузи.

Симптоми серцевого нападу після менопаузи включають в собі:

    біль або дискомфорт у руках, спині, шиї, щелепи або животі;прискорене або нерегулярне серцебиття;сильний біль у грудях, пітливість без фізичної активності.

Які жінки сильніше ризикують постраждати від серцевого нападу? Проти жінок працюють кілька факторів ризику.

Вік. Після 55 років ймовірність серцевого нападу у жінок сильно підвищується. Це пов’язаність язано з втратою гормонів, які забезпечували певну захист від серцевих захворювань перед менопаузою.

Сімейний анамнез. Якщо в сім’ї є родич-чоловік, у якого стався серцевий напад у віці до 55 років, чи родичка-жінка, у якої був серцевий напад у віці до 65 років, то ймовірність постраждати від спадкової схильності до інфарктів стає вище.

Стан здоров’я. Високий кров’яний тиск і високий рівень холестерину збільшують ризик серцевого нападу як у чоловіків, так і у жінок.

Медичні умови. У людей з такими захворюваннями , як діабет, ожиріння та аутоімунні захворювання, частіше виникає серцевий напад незалежно від статі. Виключно жіночими факторами ризику є такі захворювання, як ендометріоз, СПКЯ (синдром полікістозних яєчників) або прееклампсія під час вагітності.