Причиною серцевого нападу можуть бути кишкові бактерії

7

Вчені считают, що хімічні речовини, що виробляються різними бактеріями кишечника, впливають на дестабілізацію бляшок на стінках судин призводять до розвитку серцевих нападів.

Італійські дослідники з Католицького університету Святого Серця в Римі виявили, що ризик серцевого нападу можуть підвищувати деякі бактерії зі складу мікрофлори кишечника.

Що безпосередньо викликає інфаркт? Вчені пояснюють, що ключовим чинником впливу є атеросклеротичні бляшки, які формуються на стінках судин, що постачають кров’ю серце. В обставинах, коли такі бляшки відриваються, кровотік перекривається і розвивається серцевий напад.

Нове дослідження показало, що відрив бляшок від стінок коронарних судин може бути спровокований діяльністю кишкових бактерій.

До висновку про вплив бактерій на ризики інфарктів вчені дійшли, проаналізувавши дані учасників – пацієнтів з гострим коронарним синдромом, що спостерігається при загостренні ішемічної хвороби серця, а також пацієнтів зі стабільною стенокардією. В учасників збиралися та вивчалися зразки калу, а також досліджувалися бактерії, які були виявлені у відкладеннях на їх стінках судин.

В результаті фахівці констатували, що бактерії, які проникають в атеросклеротичні бляшки, можуть активувати запальні процеси, згубні для серця. В основному в бляшках були виявлені протеобактерии і актинобактерии.

Також виявилося, що при гострому коронарним синдрому та стабільної стенокардії склад бактерій в кишечнику у людей характерно розрізнявся. У першому випадку в мікрофлорі кишечника переважали бактерії Firmicutes , Fusobacteria і Actinobacteria, а в іншому – бактерії Bacteroidetes і Proteobacteria.

На думку фахівців, отримані дані дозволяють припустити, що профілактику серцевих нападів можна буде здійснювати за допомогою антибіотиків.