Причиною головного болю може стати популярний напій

7

Вживання двох, але частіше все ж трьох і більше порцій кави в день асоціюється з виникненням головного болю, — висновок американських фахівців.

Вченими був проведений експеримент: кілька десятків добровольців півроку дисципліновано вели електронні щоденники, фіксуючи в них всі свої дії та події, що відбуваються. Наукових фахівців цікавило ті, який спосіб життя ведуть їх добровольці, наскільки якісний у них сон, як часто вони відпочивають. Також вченими були враховані такі важливі показники, як вживання алкоголю та наявність фізичних навантажень. У жінок були враховані фактори застосування оральних контрацептивів і менструального циклу.

В результаті фахівці з’єднання ясували, що в деяких випадках причиною головного болю можуть стати всього дві порції кави в день. 66% учасників експерименту залишили в щоденниках записи, які свідчать, що вживання двох чашок кави за день протягом місяця спровокувало п’ять випадків мігрені.

Коментуючи отримані дані, співавтор проекту, доктор Сюзанна Бертиш, зазначила, що «є кілька проспективних досліджень, що стосуються безпосереднього ризику виникнення головних болів з-за кавою».