Печія, пітливість та інші можливі симптоми раку на ранній стадії

4

Онкологія залишається однією з головних причин смертності людей у всьому світі.

Головне, що може зробити людина для свого здоров’я – це бути уважним до організму, зазначає лікар. Щоб вчасно розпізнати рак, потрібно знаті загальні симптоми, що відносяться до всіх типів онкології. При цьому вони можуть ставитися і до інших захворювань, не пов’язаних з раком.

Завзятий кашель і мокротиння з домішкою крові. Ці симптоми можуть бути викликані новобразованием легені, голови або шиї.

Зміни в роботі кишечнику. При злоякісних пухлинах товстої і прямої кишки виникають такі симптоми як діарея або постійні запори.

Зміни з боку молочних залоз – наприклад, ущільнення.

Порушення сечовипускання. Часті хворобливі сечовипускання, домішка крові — ці симптоми можуть вказувати на рак сечового міхура, передміхурової залози.

Захриплість голосу. Якщо захриплість голосу зберігається довше 3-4 тижнів, потрібно звернути до лікаря, оскільки це може вказувати на рак горла.

Зміни лімфатичних вузлів можуть бути проявом онкологічного захворювання.

Печія. Це дуже поширений симптом, зазвичай він не небезпечний. Альо якщо печія продовжує турбувати, потрібно провести дослідження стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки.

Утруднення ковтання. При злоякісних пухлинах стравоходу стає важко ковтати тверду їжу.

Втрата ваги, трясця та пітливість ночами. Іноді ці неспецифічні симптоми пов’язані з раком.

Зміни родимки або бородавки. Повинно насторожити: асиметричність, нерівні, нечіткі краї, швидке збільшення в розмірах, зміна зовнішнього вигляду.

Незагойні виразки. Занепокоєння мають викликати незагойні виразки у роті, червоні або білі плями на яснах.

Ці симптоми не обов’язково пов’язані з онкологією, але іноді можуть бути її проявами. Тому варто якомога швидше звернути до лікаря, зазначила Гудкова.