Онколог назвавши кращий спосіб уникнути раку в молодому віці

6

Хірург-онколог, заслужений лікар Росії Андрій Коржиків розповів про те, що найбільш ефективним способом уникнути раку для молодих людей є комплексне обстеження організму.

Щоб виключити розвиток в організмі ракових пухлин, до 30 років необхідно повністю обстежити організм, створити для себе «діагностичний багаж», заявивши російський онколог. Він підкреслив, що комплексне обстеження є головним умовою профілактики розвитку раку в молодому віці.

«Цей стартовий капітал необхідний для того, щоб через три, п’ять, десять років було з чим порівнювати: діагностували захворювання раніше чи ні», – пояснив Андрій Коржиків.

Лікар додав, що до 30 років важливо пройти комп’ютерній ютерну томографію легень, оскільки метод флюорографії в плані виявлення пухлин менш ефективний (виявляє їх тільки на пізніх стадіях). Після 30 років, сказавши фахівець, на наявність раку треба перевірятися кожні п’ять років.

Онколог попередив, що найбільш впливовими факторами ризику є куріння, вживання алкоголю і сидячий спосіб життя. За словами лікаря, малорухливість сприяє застою в органах малого тазу, що, у свою чергу, може провокувати розвиток мутації в генах, що веде в тому числі пухлинних процесів в кишечнику.