Норовірус може поширюватися через візки в магазинах

4

У зв’язку з цим експерти закликають людей більш ретельно мити руки. Ця неприємна інфекція представляє особливу небезпеку для пацієнтів лікарень.

Керівництво одного з медичних закладів в Уельсі звернулося з проханням до працівників та відвідувачів лікарні обов’язково мити руки після походу в супермаркети. А все тому, що візки в магазині можуть містити норовірус. Це бактерія, яка провокує такі симптоми, як діарея і блювота, і найчастіше спалах норовируса відзначаються взимку. Вісь чому людям потрібно ретельно мити руки з милому і водою після відвідування таких публічних місць. Попередження прозвучало після того, як відразу 75 пацієнтів лікарень у місті Суонсі заразилися норовірусами протягом двох тижнів.

Хоча сам по собі норовірус неприємно переноситися дуже легко поширюється між людьми, він рідко призводить до серйозних наслідків і самостійно зникає всього за пару днів. Тім не менш, пацієнти лікарень часто мають ослаблену імунну систему, і у них подібна бактеріальна інфекція може протікати набагато більш важко. Саме тому всіх відвідувачів цих закладів і просять дотримуватися правил гігієни, включаючи ретельне миття рук. Це особливо важливо робити після відвідування туалету, до і після прийому їжі, а також після контакту з предметами, з якими стикається велика кількість людей. До них відносяться пульти дистанційного управління, дверні ручки і візки для продуктів у супермаркеті.

Експерти закликають завжди використовувати для миття рук, мило, оскільки спеціальні засоби для рук на основі спирту не вбивають норовірус. Вони ефективні проти багатьох бактерій і вірусів, включаючи грип, альо норовірус ними не знищується.