Низький рівень лімфоцитів у крові може бути симптомом, що віщує смерть

6

Люди з низьким рівнем лімфоцитів в крові схильні до високого ризику смерті від будь-якої причини, показало дослідження датських вчених. Зв’язок між зниженням лімфоцитів і смертю може бути обумовлена зниженою імунною здатність виживати при потенційно смертельних захворювань.

Низький рівень лімфоцитів у крові – стан, зване лімфопенією, – може бути раннім передвіщає симптомом майбутнього захворювання зі смертельним результатом. До такого висновку прийшли дослідники з Копенгагенської університетської лікарні. Результати їх дослідження опубліковані в Журналі Канадської медичної асоціації (CMAJ).

Вченими були проаналізовані дані 108 135 осіб, данців у віці від 20 до 100 років, які були учасниками Копенгагенського дослідження загального населення, що робили в період з 2003 по 2015 роки.

Автори констатують, що низькі показники вмісту лімфоцитів часто виявляються під час рутинних аналізів крові. При цьому пацієнти зазвичай не спрямовуються на подалі дослідження. Між тім, низький рівень лімфоцитів у крові пов’язані з 60-відсотковим збільшенням смертності від будь-якої причини.

«Наше дослідження показало, що учасники з лімфопенією схильні до високого ризику смерті від будь-якої причини, незалежно від будь-яких інших факторів ризику, включаючи вік. Так, низька кількість лімфоцитів виявилося пов’язаність язане з підвищенням ризику смерті від будь-якої причини в 1,6 рази та підвищенням ризику смерті від раку, серцево-судинних захворювань, респіраторних захворювань, інфекцій та інших причин в 1,5-2 рази», – розповів один з дослідників Стіг Бойсен.

Дослідники считают, що низький рівень лімфоцитів у крові може відображати зниження імунних ресурсів організму, що забезпечують його здатність виживати при захворюваннях. Людям з таким симптомом необхідно обстежитися, це може допомогти виявити небезпечні для них захворювання і прийняти своєчасні заходи, про це заявив Times Now.