Назв незвичайний побічний ефект ліків від гіпертонії

4

Ліки від високого тиску можуть негативно вплинути на настрій пацієнта. Нове дослідження вчених з Університету Глазго (Великобританія) показало, що систематичний прийом антигіпертензивних препаратів підвищує ризик депресії та біполярного розладу особистості.

Зв’язок між артеріальним тиском і розладами настрою добре вивчена: пацієнти з депресією частіше мають підвищений тиск, а у людей з біполярним розладом підвищений ризик серцево-судинних захворювань. Альо як впливають на психічне здоров’я препарати, що знижують тиск? Дослідники з Університету Глазго проаналізували медичні дані 525, 046 осіб, зібрані за 5 років в різних лікарнях. Результат не надихає: з підвищеним ризиком психічних розладів пов’язані цілих два типи препаратів від гіпертонії.

Учасниками дослідження стали люди 40-80 років, які страждають від артеріальної гіпертензії. Орієнтуючись на клас призначеного ліки від тиску (антагоністи ангіотензину, бета-блокатори, блокатори кальцієвих каналів, тіазидні діуретики), їх розділили на 4 групи. В контрольну групу увійшло 111,936 людей, які не приймали жодного з цих препаратів.

Дослідники документували всі госпіталізації, пов’язані з розладами настрою – депресією та біполярним розладом. За 5 років 299 учасників потрапили в лікарню з тяжкими симптомами цих захворювань. В середньому це відбувалося через 2,3 роки після початку прийому гіпотензивних препаратів.

Порівнявши 4 найпоширеніших класу антигіпертензивних препаратів, вчені виявили, що з підвищеним ризиком депресії пов’язані два типи ліків: бета-блокатори і антагоністи кальцію. А вісь пацієнти, які приймають антагоністи ангіотензину, малі найнижчий ризик госпіталізації з розладами настрою (навіть порівняно з контрольною групою).

Дуже важливо, щоб результати британських вчених підтвердилися в інших незалежних дослідженнях, адже їх робота стосується тільки важких форм розладів настрою, що потребують госпіталізації.

Важливо вивчити вплив цих ліків на менш значні зміни настрою, які впливають на якість життя пацієнтів з гіпертонічною хворобою. Дослідження опубліковане в журналі Американської Асоціації Серця «Гіпертензія».