Наближається епідемія: Українців попередили про смертельну хворобу

5

Міністерство охорони здоров’я попередило, що з приходом осені та початком навчального року в Україні може з’єднання явитися ризик зростання епідемії кору.

У прес-службі Моз повідомили, що за останній тиждень в нашій країні кір захворіли 130 дорослих та 38 дітей.

“Тимчасове зменшення захворюваності на кір влітку відбувається у зв’язку з менших перебуванням людей у великих колективах. З початком навчального року захворюваність знову зростає, особливо серед дітей, тому важливо зробити щеплення дитині до початку навчання”, – йдеться в повідомленні.

Чиновники відзначають, що для надійного захисту від хвороби всі діти повинні своєчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору. Для цього необхідно дотримуватись Календаря профілактичних щеплень та проводити планові вакцинації.

“МОЗ України надає можливість безкоштовно вакцинуватися і дітям, і дорослим: вікові обмеження на безкоштовну вакцинацію від кору скасовані. Також можна вакцинувати дітей у віці від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечна. Крім того, щеплення мають отримати діти, чиї батьки брали фальшиву довідку про вакцинацію”, – пояснили в міністерстві.

У Моз нагадали, що на початку 2019 року (з 28 грудня до 29 серпня 2018 2019) кір захворіло 57637 людина – 27296 дорослих і 30341 дітей, від ускладнень кору померло 19 осіб.