Який тиск вважається низьким у чоловіків і жінок після 60 років

11

Багато чоловіків і жінки у віці більше 60 років страждають від низького тиску. Експерти підказали, який тиск вважається низьким у жінок і чоловіків після 60 років. Вони назвали причини зниженого тиску у літніх людей, а також чим небезпечно низьке ПЕКЛО.

Норма артеріального тиску для чоловіків і жінок після 60 років

Ідеальний показник АТ 120/80 мм рт. ст. Але для кожної людини він може бути свій. Так як це залежить від способу життя людини, його характером, персональних особливостей та інших факторів.

Нормальний АТ у різних вікових категоріях:

  16-20 років (100-120 мм рт. ст. і 70-80 мм рт. ст. верхнє і нижнє відповідно);
  20-40 років (120-130 мм рт. ст. і 70-80 мм рт. ст.);
  40-60 років (до 140 мм рт. ст. і до 90 мм рт. ст.);
  понад 60 років (150 мм рт. ст. і 90 мм рт. ст.).

Наприклад, якщо для молодої людини у віці 16 років 100/70 мм рт. ст. – це нормальний АТ, то для людини після 60 років – це ознака розвитку важкої хвороби. Або ж навпаки — ті, що у старого людини АТ 150/90 вважається цілком нормальним показником, для молодої людини це може стати сигналом проблем з ендокринологією, серцем, нирками.

Визначаючи норму ПЕКЛО, необхідно враховувати також супутні хвороби, якими хворіє людина. Приміром, якщо у людини середнього віку АТ 140/90 мм рт. ст., то це вже говорити про наявність якоїсь патології. Однак якщо при цьому людина хвора на цукровий діабет, то такий показник тиску буде для нього нормальним. Ті ж саме стосується і низького тиску. У дорослої людини тиск вважається зниженим, якщо його показник 100/60 мм рт. ст. Альо для спортсменів такий тиск буде вважатися цілком нормальним.

Низький тиск у жінок і чоловіків після 60 років: ознаки, у чому небезпека

Для людей похилого віку (після 60 років) нормальним АТ вважається показник 140/80 мм рт. ст. В принципі нічого страшного не станеться, якщо на вимірювальному приладі будуть показники 147/85 мм рт. ст. Проте якщо показник вище цих цифр, і таке повторюється систематично, то це привід терміново звернути до лікаря.

Ознаки зниження тиску

Знижений тиск (гіпотензія) супроводжується такими симптомами:

  запаморочення;
  швидка втомлюваність;
  блідість шкіри;
  занепад сил і зниження працездатності;
  загальна слабкість;
  можливі також болі в області серця;
  головний біль;
  тремтіння в руках і ногах;
  холодний піт.

Такі ж симптоми, тільки більш білі виражені, можуть вказувати на різні захворювання: крововилив, проривна виразка, пронос, інтоксикація організму, інфаркт. Головним ознакою наявності цих захворювань є знижений тиск.

Якщо показник ПЕКЛО надто низький, то можуть відзначатися наступні симптоми:

  шум у вухах;
  запаморочення і непритомність;
  порушення серцебиття.

Щоб попередити розвиток гіпотензії, людина має відпочивати, висипатися. Було б непогано, якби чоловік відправився в який-небудь санаторій або на курорт, де можна хоч трохи поправити своє здоров’я. Природно, потрібно також дотримуватися режиму харчування, робити легкий од зарядку і регулярно вимірювати свій тиск.