Як зелений чай може допомогти в боротьбі зі смертельними хворобами

6

Зелений чай може вікорістовуватіся для клітинної терапії, в ході якої специфічне речовина активує групу стовбурових клітин, впроваджених в організм, повідомили китайські вчені.

Експерти вивчили властивості протокатеховой кислоти (PCA), яку організм виробляє при вживанні зеленого чаю. Спочатку дослідники отримали ембріональні клітини нирок людини, змінюють свою активність у відповідь на присутність PCA.

Ці клітини вводили гризунів, яких потім поїли зеленим чаєм, в результаті чого клітини активувалися.

Вченим в ході інших досліджень вдалося використати протокатеховую кислоту для поліпшення роботи системи редагування певних генів, однак при цьому все одно виникають побічні заміни в ланцюгу інших ділянок.

У випадку ж з зеленим чаєм у мишей і мавп, крім іншого, активовані клітини, імплантовані в підшлункову залозу для лікування діабету. І побічних ефектів не було, наприклад, таких як запальна реакція або збільшення кількості лейкоцитів у крові.

Клітинна терапія використовується в боротьбі зі спадковими захворюваннями і онкологією, а також проти важковиліковних захворювань — серцево-судинних, нейродегенеративних і аутоімунних.