Ендокринолог: що станеться з організмом, якщо зовсім відмовитися від цукру

11

Не можна сказати, що цукор приносити тільки шкоду — глюкоза потрібна мозку, м’яка язів, кровоносній системі. Крім того, він стимулює вироблення гормонів задоволення і підвищує настрій.

— Багато системно заїдають булочками і шоколадом стрес — проте задоволення від їжі триває не довго, а кілограми на боках і проблеми зі здоров ям залишаться, — наголошує лікар.

У чому конкретний шкоду цукру? Справа в тому, що його надлишок викликає вимивання вітамінів групи B, що загрожує депресією і поганим настроєм, а також кальцію. Недолік кальцію може призвести до остеопорозу, а про погані зуби і нігті і так всім відомо.

Цукор — це швидкий шлях до ожиріння, яке «приве з собою високий тиск і проблеми з кишечником. Крім того, різко підвищується інсулін, що загрожує цукровий діабет.

Які зміни відбудуться, якщо ви вирішите відмовитися від цукру?

Вже через два дні поліпшиться травлення і роботу кишечника. Настрій стані рівним, не буде хаотичних надходжень цукру ззовні і, отже, різких стрибків інсуліну, які провокують тривожність.

Через тиждень покращиться стан шкіри, її тон, пружність і еластичність. Якість сну стані вище, оскільки цукор провокує вироблення кортизолу — «стресового» гормону, який викликає безсоння.