Домашня гімнастика відновлює печінку за тиждень

23

5 хвилин нахилів і розтяжки з розхлопом врятують від розвитку гепатиту, гепатозу і цирозу. Прості вправи підійдуть навіть для тих, кому за 65.

Хвороб печінки схильні не тільки фанати спиртного — проблеми з кровообігом, харчуванням і гормонами також впливають на орган. Крім традиційного медикаментозного і народного лікування печінки, лікарі рекомендують також вдаватися до фізичних навантажень.

Ступінь і інтенсивність навантажень завжди підбирається індивідуально, але медики відзначають, що у всіх випадках домашня гімнастика відновлює печінку. Для того, щоб запустити відновлення слід вдатися до наступних коротким вправам.

Нахили до підлоги — прості нахили, при яких не потрібно відразу піднімати руки вгору, а навпаки потримати їх внизу. Для кращого ефекту варто також спробувати віддалити їх від тулуба і зайняти позу зворотного «містка» на одну хвилину.

«Східні танці» — долоні рухаються по ногах слідом за тулубом. Корпус у свою чергу робить хвилю — коли грудей йде вперед, попа задкує. Такі «танці» тілом повністю розминають печінку, нирки і діафрагму, а також запобігають розвиток міжреберної невралгії.

Місток від Геннадія Малахова — вправо у якому слід лягти на підлогу і підняти корпус, тримаючи руки долонями вниз. Після цього потрібно перекинути голову назад і максимально прогнути тулуб вгору. Для зручності тих, кому за 65 років, дозволено вставати на місток не повністю.

«Пив безпробудно, а потім дружина потягла до лікарів, а ті кажуть ще пару пляшок і помреш. Почав лікування і нарколог знайомий порадив таку гімнастику робити. Я нахилився і заново народився — боляче було на початку, але продовжив. Нещодавно УЗД показало, що навіть рубці розглядалися на печінці, а вона почала відновлюватися вже через тиждень», — розповідає Василь К.

Незважаючи на всю користь вправ, лікарі не рекомендують самостійно призначати собі гімнастику. У випадках гострої форми гепатиту і при хронічному загостренні дозволений тільки легкий масаж.