Чотири міфи про чоловічу облисінні

5

Облисіння або алопеція у чоловіків, считают вчені, найчастіше обумовлено генетичною схильністю. Альо в сутності чоловіче облисіння залишається все ще багато в чому погано пізнаним порушення, і на цю тему існує чимало міфів.

Облисіння пов’язаність язано зі старінням. Насправді чоловіки, які стикаються з проблемою облисіння, починають втрачати волосся ще в 20-30 років. З віком поріділа (або зовсім покинула голову) шевелюра стає лише тім, що вже неможливо не помітити. Фахівці-трихологи считают, що саме в юнацькі роки чоловікам потрібно бути особливо уважними до стану свого волосся.

Схильність до облисіння передається по материнській (батьківської) лінії. Обидва батьки можуть передати дитині ген, що відповідає за втрату волосся. У 2005 році вченими був виявлений ген облисіння в X-хромосомі, яку хлопчики успадковують від своїх матерів. У 2008 році аналогічний ген був виявлений в спадковому матеріалі, який дитина отримує по батьківській лінії.

Стрес провокує облисіння. На перший погляд, це очевидно. Багато в ситуації стресу стикаються з тим, що волосся починає випадати. Проте фахівці пояснюють, що посилення випадання волосся при стресі виникає як наслідок того, що він загострює різні хронічні захворювання і патології. Альо в цьому випадку випадання волосся може припинитися з вирішенням проблеми – видаленням джерела стресу і відновлення організму. Безпосередньо до облисіння стрес не веде, з його припиненням алопеція не закінчується.

Облисіння може стати результатом шкідливих звичок. Їх вплив на організм, безперечно, не додає здоров’я і не покращує стан волосся. Але далеко не всі чоловіки, схильні до шкідливих звичок, є лисими. Так що прямого зв’язку між хворими пристрастями і алопецією ні, це скоріше міф. Альо при вже наявному облисінні вони можуть посилювати процес. Наприклад, нікотин погіршує капілярний кровообіг і живлення волосяних цибулин.