Чому вчені радять пити воду з куркумою?

4

Вчені радять регулярно випивати чашку теплої води з додаванням куркуми. Такий напій має цілеспрямованим протизапальною дією, інформує портал Focus.

Куркума є «близькою родичкою» імбиру і володіє безліччю корисних для здоров’я властивостей, констатують вчені. Зокрема, може поліпшувати стан серцево-судинної системи: зміцнює судини, нормалізує артеріальний тиск, процеси згортання крові.

Також куркума підтримують роботу печінки, допомагаючи органу у переробці харчових жирів.

«Якщо ви хочете отримати максимум користі з спеції, додайте трохи куркуми — свіжої нарізки або у вигляді порошку — в чашку з теплою водою. Ретельно перемішайте і негайно випийте», — дала рада медичний експерт порталу Сабріна Нікель.

Спеціаліст апелює до дослідження, показавши, що куркумін, натуральний барвник спеції, має виражену протизапальну дію, порівнянну з кортизоном – глюкокортикоїдом, що призначаються при лікуванні захворювань, асоційованих із запаленням. Вчені відзначають, що кортизон здатний безпосередньо проникати в клітини, прикріплюючись зсередини до одного з рецепторів і разом з ним потрапляючи в їх ядро. Він буквально перешкоджає виникненню медіаторів, які викликають і підтримують запальний процес.

«При правильному приготуванні і вживанні, тобто з водою, куркума діє як натуральним кортизон, активуючи в організмі механізми опору запалення», — розповіла експерт.