Арбідол та коронавірус: дійсно радянський препарат може вилікувати Covid-19

2

19 лютого національна комісія охорони здоров’я Китаю включила препарат “Арбідол” в попередній план лікування коронавирусной інфекції Covid-19. Ми розібралися, про що йдеться і наскільки ефективний Арбідол.

Про це почали активно писати російські ЗМІ. З посиланням на трьох знавців китайської мови вони стверджують, що назва препарату перекладається як Арбідол.

Однак, під назвою Абидол існує сильне знеболювальне індійського виробництва. Але логічно, що воно не може мати противірусну дію, тому мова швидше за все саме про Арбідол.

Крім нього, для експериментального лікування рекомен-дованих хлорохін, рибавірин у комбінації з інтерфероном або лопинавиром/ритонавір.

У попередній, п’ятдесят п’ятої версії національної програми, яка діяла з 5 лютого, згадувалися інтерферон, рибавірин та лопінавір/ритонавір. При цьому в ній йшлося про те, що зараз проти коронавіруса немає ліків з підтвердженою ефективністю.

Арбідол – що це і що він лікує?
Виглядає так, що китайські медики в пошуках ліків перебирають всі існуючі противірусні препарати. Арбідол – це противірусний препарат, який витворили ще в СРСР у 70-х роках для лікування грипу та застуди.

Альо лікувати їм вірусні захворювання за кордоном не радять. Його ефективність і безпека не доведені у дослідженнях, проведених за міжнародними стандартами якості.

Центр з контролю і профілактики захворювань США та ВООЗ не включили Арбідол рекомендації з лікування грипу. Тому краще довіряти саме їм, а не купленим російським досліджень.

Альо Арбідол ефективний проти коронавіруса?
Ні, цього ніхто не стверджує. Препарат внесли в рекомендації як ліки, яке може мати потенційну користь, яку треба ще перевірити. В таких випадках це вважається нормальним, тому що ліки, які виліковують від інфекції, все одно немає.

Тому не потрібно бігти в аптеку і купувати річний запас Арбідолу. До речі, в Україні його купити не вийде, препарат з такою ж діючою речовиною має іншу назву.