Топ-9 найпоширеніших міфів про контрацепцію

120

Необізнаність в елементарних речах може коштувати вам задоволення. 9 міфів про контрацепцію, які можуть зіпсувати вам життя

В еру інформаційних технологій деякі люди проявляють вражаючу дрімучість в питаннях, що стосуються здоров’я.

Контрацептиви допомагають зробити наше сексуальне життя не тільки яскравішим, але й обізнанішим і безпечнішим. Втім, деякі міфи, які передаються з вуст в уста, настільки живучі, що можуть зіпсувати не тільки здоров’я, а й життя людини. У що пора перестати вірити, розповіли експерти.

1. Зачаття під час першого сексу неможливе

Будь-який статевий акт без контрацепції може привести до зачаття. Якщо ви не готові до вагітності, не варто вірити в цей божевільний міф. Для зачаття необхідно всього два компоненти: сперматозоїд і яйцеклітина. Дівоча пліва не захищає від запліднення.

2. Зачаття під час місячних неможливе

Цілком можливо, якщо у жінки нерегулярний цикл або термін овуляції перемістився через посилені фізичні навантаження або стрес. Сперматозоїди «живуть» в матці кілька днів, і запліднення може відбутися під час або відразу після менструації.

3. Перерваний статевий акт і календарний метод працюють

Так, але тільки в двох випадках: якщо у жінки немає проблем з регулярністю циклу, а у чоловіка – сталеві нерви і витримка. В іншому випадку такі методи контрацепції можуть привести до небажаної вагітності.

4. Зачаття неможливе, якщо жінка не випробувала оргазм

Між двома цими подіями не існує абсолютно ніякого зв’язку. Людям, які вірять в цьому, пора прочитати дитячу енциклопедію, в якій розповідається, яким же чином виходять діти.

5. Спіраль можна ставити тільки жінкам, які народжували

Насправді у такого методу контрацепції немає подібних протипоказань. Внутрішньоматкова спіраль як спосіб захисту не підходить лише жінкам із захворюваннями матки і придатків.

6. Два презервативи дають подвійний захист

Швидше навпаки. За рахунок збільшеного тертя презервативи з більшою часткою вірогідність порвуться, що може привести до небажаної вагітності. Якісний латексний контрацептив відмінно справляється зі своїми обов’язками в поодинці.

7. Зачаття неможливо в позі “наїзниці”

Тільки в тому випадку, якщо партнери вживають запобіжних засобів. Не важливо, в якій позі сталася еякуляція, сперматозоїди миттєво потрапляють в цервікальний канал і слідують в потрібному їм напрямку. Жіноча піхва не настільки велика, щоб вони там заблукали і безцільно блукали кілька днів.

8. Екстрену контрацепцію можна застосовувати без обмежень

До таких таблеток потрібно ставитися з граничною обережністю, і використовувати дійсно тільки в екстрених випадках. Переривання вагітності відбувається за рахунок різкого гормонального сплеску після ударної доз гормонів. Регулярне застосування подібних препаратів може призвести до незворотних змін в жіночому організмі.

9. Всі контрацептиви захищають і від небажаної вагітності і від ЗПСШ

Таку функцію виконують лише засоби бар’єрної контрацепції, тобто чоловічі і жіночі презервативи. Спіраль, креми, мастила, протизаплідні таблетки і інші можуть запобігти лише зачаття. Втім, навіть презерватив не зможе уберегти вас від деяких захворювань, що передаються статевим шляхом. Від лобкового педикульозу, наприклад.