6 змін з тілом, які можуть статися через смажену їжу

3

Після ситних новорічних канікул слід звести до мінімуму або навіть на годину відмовитися від смаженої їжі в раціоні. З її споживанням пов’язані дуже неприємні зміни з організмом: збільшення ваги, порушення в роботі серця і мозку, діабет, прищі і т. д.

В особливих випадках з’єднання єднання їсти що-небудь смажене цілком прийнятно. Смажена їжа смачна і діє як антидепресант, так як сприяє виробленню гормонів, які забезпечують гарний настрій.

Однак щоденна присутність смажених страв у раціоні людини вкрай небажана. Вісь як мінімум шість причин відмовитися від споживання такої їжі.

Здуття живота, болю і діарея
Серед макронутрієнтів – вуглеводів, жирів і білків – жир перетравлюється найповільніше. Оскільки смажені продукти містять велику кількість жиру, вони уповільнюють спорожнення шлунка. Затримуючись у ньому, їжа може викликати здуття живота, нудоту і біль. При наявності синдрому роздратованого кишечника, хронічного панкреатиту смажені страви можуть провокувати особливо хворобливі і неприємні симптоми, наприклад, спазми, діарею.

Порушення кишкового мікробіома
Частині вживання смаженої їжі може пошкодити кишковий мікробіом, збільшивши кількість шкідливих для здоров’я кишкових бактерій і зменшивши кількість здорових. Останнім часом наука отримала велику кількість даних про те, що від стану кишечника залежить робота найважливіших систем організму. В першу чергу порушення кишкового мікробіома викликає розвиток синдрому роздратованого кишечника і інші проблеми з травленням. Крім того шкідливі віді кишкових бактерій виробляють сполуки, що ушкоджують артерії і сприяють розвитку серцевих захворювань. Також з порушенням здорового балансу кишкової мікрофлори пов’язаність язаний підвищений ризик нейродегенеративних патологій, зокрема, хвороби Паркінсона.

Збільшення ваги
Продукти, які готуються у великій кількості жиру, можуть викликати збільшення ваги з-за їх високої калорійності. Зокрема, до зайвої ваги веде високе споживання трансжирів, які містяться в багатьох смажених виробах з-за використання в процесі смаження частково гідрогенізованих рослинних олій. Дослідження на тваринах показують, що трансжири можуть призводити до збільшення ваги навіть без надмірного споживання калорій.

Схильність до серцевих захворювань та інсульту
Любов до смажених продуктів обертається для людини тім, що у неї підвищується особистий ризик серцевих захворювань та інсульту. Схильність до них поясниться впливом смаженої їжі на вагу, кров’яний тиск і рівень холестерину (їх показники з-за неї ростуть). Наприклад, дослідження показують, що у любителів картопляних чіпсів нерідко розвивається запалення, що сприяє розвитку серцевих патологій. Також небезпечно часто їсти смажену рибу: вживання двох або більше порцій на тиждень робить на 63% більше високим ризик серцевого нападу або інсульту порівняно з вживанням одного разу на місяць.

Метаболічні порушення
Вживання смаженої їжі 1-3 рази на тиждень підвищує ризик розвитку діабету 2 типу на 15%, а щоденне споживання (7 або більше випадків на тиждень) збільшують цей ризик на 55%. Такий ефект пов’язаність язаний зі збільшення маси тіла і виникає через зростання жирової тканини запаленням в тілі.

Прищі
Відомо, що підвищення кількості смажених продуктів у раціоні веде до активації шкірних проблем. Чому – в точності поки не ясно. Деякі дослідники припускають, що така їжа може впливати на експресію генів і змінювати рівень гормонів, тим самим сприяючи появі прищів.
Ukrhealth