6 ознак, що вказують на проблеми з печінкою

5

Печінка є не менш важливим органом тіла людини, чим серце, головний мозок. На стані печінки позначається багато: від порушення режиму харчування до шкідливих звичок. Важливо вчасно помітити, що з органом діється недобре. Про ознаки, що вказують на порушення в роботі печінки, розповість MedikForum.

Зморшки на лобі
На обличчі відображається практично кожне порушення. Зморшки на лобі зазвичай говорять про природному старінні організму. У певних випадках подібний ознака сигналізує про проблеми з печінкою. Зазвичай це вертикальні зморшки на лобі і трохи ніжче між бровами. Глибокі зморшки говорять про серйозне дисфункції печінки.

Пігментація на обличчі
Знову-таки пігментні плями на щоках, носі, лобі можуть вказувати на порушення в роботі печінки. Орган проводити чимало біохімічних процесів, при порушенні яких виникає збій в обміні пігменту меланіну. Ознакою хвороби печінки часто є неправильна пігментація шкіри. Пігментні плями з’єднання є на лобі, скронях, мають зелений або коричневий відтінок. Як би не намагалися позбутися від них освітлюючими засобами, нічого не вийде. Вікові зміни печінки проявляються у вигляді хаотично розташованих ділянок коричневої пігментації.

Підвищена жирність шкіри
Цей орган представляє собою фільтр, обезвреживающим і виводить токсини, інші шкідливі речовини. Печінка може не впоратися з надлишком жирів, тому вони накопичуються в протоках сальних залоз. У підсумку особа стає жирнішим, з лиском. Жирність виникає на лобі, крилах носа, це може віклікаті вугрі, прищі і гнійники.

Сивина, облисіння
При неправильно працює печінки порушується засвоєння поживних речовин, що позначається на рості волосся. Підсумком стає облисіння, рання сивина. Особливо небезпечно, коли зміни починаються на тім’яній частині голови.

Зміни в очах і запалення слизових
Погано працює печінка впливає на стан очей. Порушення можуть призвести до скупчення у верхніх шарах шкіри і слизових оболонках білірубіну. Колір змінюється на жовтий. Запущені хвороби призводять до зміни інших частин очі: зіниці біліють, райдужні оболонки бліднуть. Шкіра під очима теж стає жовтуватою.

Слизові оболонки теж змінюються: характерні сухість, зміни кольору мови та піднебіння, набряки і кровоточивість ясен.

Їдкий запах стільця
Якість калу піддається змінам. Турбуватися варто, якщо спостерігаються сильний аромат гіркоти, липка текстура, рідка консистенція, твердий і сухий стілець у формі кульок, світлий колір за типом білої глини.

Зауважимо, захворювання печінки часто протікає без жодних симптомів. Тканина не має нервових закінчень, тому ніякого болю пацієнт не відчуває. Звертайте увагу на ознаки, що свідчать про порушення в роботі даного органу. Найменший прояв ознак має стати приводом для звернення до лікаря.