10 незвичайних способів знизити тиск

4

Тиск є важливим показником здоров’я. При високому тиску збільшуються ризики інфаркту, інсульту та інших проблем з серцево-судинною системою. Як його зменшити, розповімо в нашому матеріалі.

Раціональне харчування
Дослідження показало, що контроль харчування допомагає знизити тиск. Наприклад, при вегетаріанської дієти показник знижується на 7 мм рт.ст. Такий же результат покаже, якщо скинути 5 кг зайвої ваги. Саме тому важливо дотримуватися правильне харчування. В якості розвантажувальних днів краще ґрунтуватися на принципах вегетаріанської дієти. Але не треба вганяти себе в жорсткі рамки, інакше можна добитися протилежного результату.

Гучність на телефоні
Це може прозвучати незвично, але гучність дзвінка здатна вплинути на скачки артеріального тиску. До такого висновку прийшли італійські вчені. До групи ризику відносять недовірливих, вразливих людей. Як правило, вони асоціюють гучні позиви з нещастями, тривогою. Саме тому для зниження тиску і приведення в норму не варто встановлювати занадто гучний дзвінок. Ви це робите не лише для себе, але і обережете оточуючих людей.

Управління гнівом
Стрес, тривога та інші негативні емоції відносяться до факторів, що сприяють нестабільного тиску. Потрібно навчитися керувати гнівом, злістю, агресією. Це дозволить уберегти серце від проблем. У кожної людини можуть бути свої методики, тому виберете ті, що підходить саме вам. Наприклад, можна рахувати до 10 подумки, перш ніж відповісти на критику. Або ж освоїти дихальну гімнастику.

Буряковий сік
Австралійські вчені з’єднання ясували, що вживання бурякового соку дозволяє знизити тиск. Справа в тому, що в ньому міститься багато сполук азоту, які надають розслаблюючу дію на стінки кровоносних судин, покращуючи кровообіг. Головне — пити буряковий сік після того, як він відстоявся. Бажано його розбавляти соком моркви або яблука. Альо не варто при цьому забувати, що в такому продукті багато цукру, що може вплинути на вагу.

Медитація
Цей спосіб схожий управлінню гнівом і позбавлення від стресу. Він дозволяє привести думки в порядок, стати більш спокійним. Медитацію можна здійснювати в будь-якому місці, коли виникає ризик стресовій ситуації. А якщо є можливість лягти і розслабитися, то це просто чудово.

Фрукти з антоціанами
Антоціани являють собою рослинні глікозиди, які надають ягід, фруктів і овочів яскраве забарвлення. Вчені считают, що самє смороду допомагають запобігти захворювання серця, пов’язані з високим артеріальним тиском. Найбільш корисні чорниця, ожина, чорна смородина, виноград, вишня.

Сніданок
Відсутність першого прийому їжі може збільшити ризики кардіологічних проблем. Вже давно встановлено зв’язок між зайвою вагою і відмовою від сніданку. Крім того, виникають в такому разі і проблеми з тиском. Завдяки сніданку людина буде себе краще почувати і рідше переїдати в наступні прийоми їжі. Найбільш оптимальним вибором на перший прийом є білкова їжа в поєднані зі свіжими овочами.

Вітамін D і сонце
Сонячні промені теж допоможуть знизити тиск. Вся справа в вітаміні D, який благотворно позначається на роботі серця і судин і може підвищити тиск. Тому потрібно помірно засмагати, щоб не нашкодити собі опіками. Обов’язково при виході на вулицю треба використовувати сонцезахисні креми, головні убори.

Відмова від алкоголю
Алкогольні напої не кращим чином позначаються на серцево-судинній системі. Відмова від них дозволить знизити тиск і привести в норму своє здоров’я. У будь-якому випадку треба вміти дотримуватися міри.

Прогулянки перед сном
Після вечері, перед сном необхідно робити півгодинні прогулянки. Це принесе користь здоров’ю в цілому, а зокрема, дозволить нормалізувати артеріальний тиск. Свіже повітря позитивно позначиться на роботі серця і судин, тому не варто нехтувати таким радою.